Młodzi, są przekonani, że po zakończeniu studiów robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie praca jest , ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną stawkę . Lata, kiedy zdobywanie umiejętności było pewność otrzymania dobrze wynagrodzenia, skończyły się, rynek nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość ,   które przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , odwaga to cechy cenione przez prezesów firm, praca dla takich młodych odpornych na stres ludzi jest dostępne. Oczekiwania Polaków , co do wysokości wynagrodzenia za pracę rośnie , ludzie chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej mieć i zabezpieczyć swoim domownikom godne życie. 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym od przełożonych także, połączenie tych czynników z satysfakcjonującym pensją postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja za pracą jest nadal uważany, jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, dzięki której człowiek zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

dejting sidor

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , pozwalają osiągnąć wysokie dochody , ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale również dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zdenerwowany.